Nejlepší zateplení na dům

Zateplení šikmé střechy

Šikmá střecha představuje pro mnoho lidí větší komfort bydlení, protože nabízejí dostatek prostoru a zároveň je možné pod střechou zhotovit ještě několik obytných místností. Šikmá střecha ale vyžaduje kvalitně provedené zateplení stejně jako jakákoli jiná střecha na domech ať už rodinných nebo bytových. Jaký je ale postup při zateplení šikmé střechy? To si povíme právě tady.

Postup při zateplení šikmé střechy

Materiál pro zateplení je nutné vložit mezi krokve a pořádně jím vyplnit volné prostory. Materiály, které jsou měkčí minimalizují volné prostory, které během nanášení vaty vznikají. Pokud jste s izolací hotoví je nutné, aby byla správně nanesena parozábrana, která je nezbytnou součástí izolace všech střech.

Zabraňuje totiž pronikání vlhkosti do krokví a jejího okolí. Obvykle je jako poslední vrstva nanesen sádrokarton.

Když izolaci pokládáte a následně na ni sádrokarton je nutné, aby jste mysleli i na otvory, kterými bude procházet elektrický kabel. Takové zateplení šikmé střechy není nijak snadné, obvykle je potřeba pomoci odborníků a samozřejmě je nutné zateplení provádět podle projektové dokumentace. Pokud je tepelná izolace dobře zhotovena zajišťuje nejen správné zadržování tepla v domě, ale i dobrou zvukovou izolaci. Pokud je půdní prostor pod střechou bez jakéhokoli vytápění je zvlášť nutné, aby jste se ohledně použitých materiálů na izolaci poradily s odborníkem, stejně tak s jejich odbornou montáží.

Při zateplování šikmé střechy je nutné, aby jste se zcela drželi návodu a samozřejmě kvalitních materiálů.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Zateplení rodinných domů a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.